Kapela Dolbend vznikla v říjnu roku 2007. Domovským městem DolBendu je Dolní Benešov. Z názvu města je také odvozen název naší kapely. Převážná část muzikantů má své hudební kořeny v Městském orchestru mladých v Dolním Benešově. Nutno podotknout, že skoro všichni členové mají alespoň nějaké hudební vzdělání (studenti konzervatoře, ZUŠ, soukromé studium u profesorů hudby). Někteří z nás se hudbou dokonce i živí. Z těchto důvodu je zajištěna vysoká umělecká úroveň a profesionalita během vystoupení.

Náš repertoár je tvořen převážně písněmi zpívanými. V našem repertoáru najdete české písně 60.let, rock&roll, disco, pop, rock, písně latinskoamerických rytmů, swing a taky electroswing.

Dolbend je tedy díky svému bohatému repertoáru ideální kapelou schopnou vystoupit na jakékoliv vaší akci. Výběr skladeb vždy koresponduje s charakterem akce, na níž kapela vystupuje. Takže ať se jedná o klasické koncerty, festivalová vystoupení, firemní večírky, plesy, či taneční zábavy je big band vždy schopen uspokojit i náročnější návštěvníky.